Zupełnie inny świat?

Stowarzyszenie Przyjazna Osowa zaprasza na kolejną odsłonę Osowskiej Galerii Spotkań. Tym razem będziemy gościć "Cabo Verde na ekranie". Tuż po Świętach 28 grudnia o godzinie 18 w SP. 33 przy ulicy Wodnika 57 czeka nas iście karnawałowa niespodzianka. Dość wspomnieć, że wcześniej - 14 grudnia Cabo Verde gościło ze swoimi filmami w Lizbonie.

Gdzie Osowa, gdzie Lizbona!? - Takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było.

Czeka nas fascynująca, filmowa podróż na Wyspy Zielonego Przylądka. Obejrzymy trzy filmy - "Beczka - Naród wyspiarski", 52 minuty, dokument z 2019 roku. "Święty poszukiwany", 28 minut, fabuła z 2016 roku i "Lalka" - 8 minutowa krótka fabuła z 2015 roku. Filmy przywiezie ze sobą mieszkająca na wyspach producentka Emilia Wojciechowska, która podzieli się potem z nami garścią opowieści z zamorskich krain.

Wydarzenie wspierane jest przez Miasto Gdańsk, Koło Naukowe Portugalistów UJ, Instytut Camoesa, Koło tłumaczeniowe Amor-nao-medeixes UW, "Zupełnie Inny Świat"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem dalekich światów i ludzi którzy nieoczekiwanie okazują się nam tak bardzo bliscy.

Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, że środków Gminy Miasta Gdańsk.