Współpraca międzynarodowa - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha, XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha)

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2
Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha
XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha

2019/2020

  • Wymiana z Holnadią

Od 9 do 16 października gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z Holandii. To już 5 wizyta naszych partnerów z Groningen w Gdańsku. Młodzież XXIV liceum oraz najstarsi uczniowie SP nr 33 spędzili bardzo intensywny tydzień odwiedzając najważniejsze zabytki Trójmiasta. Mieliśmy okazję odkryć nasze miasto na nowo podczas Gdańsk English City Game. Przygotowaliśmy również prezentację przedstawiającą  krótką historię Polski w języku angielskim i odwiedziliśmy Westerplatte oraz obóz koncentracyjny Stutthof. Staramy się nie omijać trudnych tematów i przybliżać naszym gościom polską kulturę. Ważną częścią wymiany była również integracja podczas wspólnych zajęć, gier, wyjść oraz dyskoteki. Nie możemy się już doczekać czerwcowej rewizyty w Holandii!  Relacja z wizyty

  • Wymiana z Niemcami

GALERIA

  • Erasumus+

GALERIA

2018/2019

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA W NASZEJ SZKOLE

 

"Practice makes perfect”, czyli trening czyni mistrza - to cel, który przyświeca nam w nauczaniu języków obcych w naszej szkole. 

Oprócz corocznej wymiany uczniowskiej z zaprzyjaźnionymi szkołami w Holandii i Niemczech, w tym roku szkolnym w ramach współpracy z brytyjską organizacją Lattitude Global Volunteering gościmy wolontariuszki z Australii i Nowej Zelandii, które asystują w prowadzeniu zajęć języka angielskiego.  Przed feriami pożegnaliśmy Emily i Anitę. 6 miesięcy wspólnych projektów, ciekawych prezentacji i rozmów szybko minęło i było niezwykłym doświadczeniem zarówno dla nas jak i dla wolontariuszek. Poniżej zamieszczamy krótkie pożegnanie napisane przez Emily:

 

"Last Friday was my last day in Poland and Wednesday was my last day at school. It was very bittersweet because I felt I was leaving my second home. I want to say thank you to everyone for making my time in Poland so extraordinary. Special mention to my wonderful mentor, as well as the beautiful staff and students of Gim 33. You made every work day a pleasure and have my gratitude, love and respect. Thank you to my lovely host family for having me, I'll miss you so much. 

Bardzo się cieszymy, że możemy kontynuować naszą przygodę z wolontariuszami. W poniedziałek przywitaliśmy Jessamine z Australii, która już pierwszego dnia rozpoczęła swoje lekcje z naszą młodzieżą, dzięki czemu mają oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w najbardziej naturalny sposób, czyli poprzez rozmowy z native speakerem.

powrót do góry