Jesteśmy niezmiernie dumni z udziału naszych utalentowanych uczniów w XI Przeglądzie Piosenki "Dzieci śpiewają o Gdańsku”, które jest wydarzeniem pełnym muzyki, emocji i artystycznego zaangażowania.

Klasa 1A wraz z odważnym zespołem przygotowanym przez wychowaczynię p. Karolinę Rogalską postanowiła odkryć "Gdańskie Tajemnice" poprzez dźwięki i słowa. Ich interpretacja ukazała piękno miasta, oddając prawdziwy hołd Gdańskowi przez najmłodszych jego mieszkańców.

Z kolei "Banaszki", zespół dzieci z klas 2 i 3, zaskoczył nie tylko swoją harmonią głosów, ale i pomysłowością nazwy. Inspirując się patronem naszej szkoły, Stanisławem Banachem, postanowili wspiąć się na muzyczne szczyty. Opiekunkami ich talentów były p. Gabriela Rudnik oraz p. Elwira Kruk-Pilchowska,  które przeniosły ich na tę wyjątkową trasę muzycznego odkrywania. „Piosenką Żurawia” zgarnęły zaszczytne I miejsce w swojej kategorii wiekowej a także nagrodę specjalną, którą jest nagranie wspólnego teledysku. Ich energia oraz zaangażowanie nie tylko zdobyły serca publiczności, ale i aprobatę jury. Jury XI Przeglądu Piosenek "Dzieci Śpiewają o Gdańsku" nie szczędziło pochwał uczestnikom. Oto kilka słów od oceniającego grona:

„Jury XI Przeglądu Piosenek „Dzieci Śpiewają o Gdańsku” jest pod wrażeniem zaangażowania wszystkich uczestników. Każde dziecko wniosło nie tylko swój talent i umiejętności, ale również radość i entuzjazm. Jury chce zaznaczyć, że bardzo docenia postęp w pracy nad warsztatem wokalnym, co przekłada się na coraz wyższy poziom konkursu. Należy podkreślić, że najważniejszym kryterium oceny uczestników było ich przygotowanie wokalne – prawidłowa emisja głosu, dykcja, intonacja, artykulacja i prowadzenie frazy. Jury brało też pod uwagę poczucie rytmu, współpracę w grupie i artystyczne opracowanie utworu, a także grę na instrumentach muzycznych. Ważna była również spójność instrumentarium z wykonywaną piosenką. Jednym z kryteriów był również ogólny efekt sceniczny (kostiumy, scenografia, rekwizyty, ruch sceniczny) oraz estetyka występu.”

Nagroda dla Laureatów pierwszych miejsc to wyjątkowa okazja - występ przed koncertem finałowym Akademii Gdańskich Lwiątek, w Filharmonii Bałtyckiej 17 czerwca 2024 roku. To moment, który na zawsze pozostanie w ich pamięci jako szczytowe osiągnięcie na muzycznej mapie dziecięcych marzeń.

Podziękowania składamy Fundacji Wspólnota Gdańska, która nie tylko organizuje to wyjątkowe wydarzenie, ale i otwiera drzwi dla dziecięcych talentów. Dzięki nim nasze dzieci mogły odkryć własny potencjał i podzielić się nim ze światem.