14 września startuje kolejna edycja gry rowerowej Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska. Zachęcamy uczniów, którzy ukończyli 16 lat do udziału w grze indywidualnie bądź zespołowo.

Aktualne informacje o grze dostępne na stronie grarowerowa.pl oraz na grupie fb Kręć kilometry dla Gdańska

Udział w grze może mieć charakter indywidualny, ale można rywalizować ze sobą także zespołowo, przyłączając się do gry na poziomie szkoły średniej. W tym roku można powalczyć o tytuł najbardziej rowerowej szkoły średniej w Gdańsku. Należy pamiętać, że uczestnik może dołączyć tylko do jednego Zespołu w jednej z wybranych kategorii zespołowych: firmowej, uczelnianej lub szkolnej, nie wyklucza to jednocześnie przynależności do zespołu w kategorii dzielnicowej i grupy nieformalnej.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

• Należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mobilną Activy (sklep Play/App Store)
  • Dokonać rejestracji - wypełnić krótki formularz
  • Dołączyć do konkursu „Kręć kilometry dla Gdańska 2020”
  • Wybrać zakładkę „Grupowe”
  • Znaleźć swoją szkołę i do niej dołączyć (poprzez kliknięcie „Dołącz do Zespołu")
  • Wsiąść na rower, hulajnogę, deskorolkę czy rolki i rozpocząć zabawę

Zasady:

• 1 punkt za każdy kilometr przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolkach (dla przejazdów powyżej 1,5 km)
  • 5 punktów za każdy przejazd o długości min. 1,5 km
  • 50 punktów za każdy przejazd do szkoły (również z powrotem) – max. 2 razy dziennie i 10 razy w tygodniu
  • Punkty wykręcone od 15 października będą liczone podwójnie
  • Minimalny czas przerwy między przejazdami to 30 minut – (zmiana w stosunku do zeszłego roku: czas przerwy między przejazdami wydłużyliśmy z 20 min. na 30 min.)
  • Przejazdy muszą się zaczynać lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska
  • W aplikacji znajdzie się bieżący ranking przejazdów danej szkoły z przeliczeniem punktów na jednego uczestnika . W oficjalnych raportach konkursowych wyniku zostaną zaprezentowane z dokładnością do jednego miejsca po przecinku
  • Pełny regulamin dostępny na stronie grarowerowa.pl

Nagrody:

• Zgodnie z wyborem uczestników, za wykręcenie 777 punktów – skarpetki z motywem rowerowym
  • Dla najbardziej aktywnych rowerzystów – bony do gdańskich restauracji
  • Za wykręcenie 7777 punktów – pamiątkowe bluzy z logo kampanii
  • Dla trzech zwycięskich szkół średnich – serwis rowerowy
  • Zwycięskie szkoły, uczelnie i dzielnice otrzymają pamiątkowe dyplomy