Regulamin konkursu organizowanego przez Grupę Projektową Erasmus+

ZSO nr 2 w Gdańsku Osowej

„Lokalna Baza EKOrozwiązań”

W ramach zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszym konkursie, którego głównym tematem jest poszukiwanie rozwiązań dla lokalnych  problemów ekologicznych.

1. Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest Grupa Projektowa Erasmus+ działająca w ZSO nr 2 w Gdańsku Osowej ul. Wodnika 57 80-299 Gdańsk w składzie:
    • Wioletta Koc – opiekun
    • Katarzyna Hilbrycht – Przybysz – opiekun
    • Kacper Kossakowski – pomysłodawca, przewodniczący SU XXIV LO
    • Maja Skoczek
    • Marta Wawrzyniak
    • Weronika Pałubicka
    • Joanna Jagła
    • Damian Koc
    • Natalia Słomczewska

1. Cele konkursu:
    • Wzbudzenie świadomości ekologicznej u dzieci i młodzieży;
    • Zachęcanie do podejmowania działań pro-ekologicznych w najbliższym otoczeniu;
    • Wypracowanie rozwiązań za pomocą sztuki oraz przetworzenie jej na dalsze realne działanie;
    • Nawiązanie współpracy z lokalnymi szkołami publicznymi i prywatnymi.
    • Nadrzędnym celem konkursu jest zebranie pomysłów, w jaki sposób możemy zmienić nasze dzielnice.Wyróżnione projekty planujemy przedstawić lokalnym instytucjom samorządowym i poszukać sposobów ich realizacji.
  2. Kategorie konkursowe:
    • Fotografia (dozwolony fotomontaż; format jpeg nie przekraczający 25 MB)
    • Grafika komputerowa (plik w formacie jpg; nie może przekraczać 25 MB)
    • Malarstwo (technika dowolna; w zgłoszeniu należy wysłać skan lub bardzo dokładne zdjęcie pracy)
    • Literatura (wiersz, opowiadanie, wypracowanie; należy przysłać plik .docx oraz .pdf).
  1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie:
    • Szkoły Podstawowej w Klukowie;
    • Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie;
    • Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdańsku Osowej;
    • Szkoły Podstawowej nr 81;
    • Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Happy Kids”
    • XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Osowej.
  2. Grupa Projektowa planuje przedstawić wyróżnione w konkursie projekty zmian odpowiednim instytucjom lokalnym, tak, aby możliwa była ich realizacja.

2 . Sprawy organizacyjne

1. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace konkursowe. Termin nadsyłania prac upływa 29.04.2021r.
  2. Prace konkursowe należy przesyłać na adres: suxxivlo@gmail.com.
    • Zgłoszenia muszą zawierać:
    • Imię i nazwisko autora;
    • Szkoła i klasa, do której uczęszcza;
    • Krótki opis pracy;
  3. Praca konkursowa musi być zgodna z wytycznymi z 1 pkt. 3.
  4. Tematyka pracy konkursowej: postawy dzieci i młodzieży wobec lokalnych problemów ekologicznych - w pracy konkursowej należy ująć problem powiązany z ekologią oraz przedstawić jego rozwiązanie. Preferowane są tematy związane z lokalnymi problemami czy działaniami.
  5. Wszelkie pytania i wątpliwości należy kierować na ten sam adres, co adres zgłoszeniowy.

3. Nagrody

1. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 15 maja 2021.
  2. W każdej kategorii wyłaniany jest jeden zwycięzca, który otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową.
  3. Nagrody zostaną wręczone osobiście lub dostarczone pocztą zależnie od sytuacji pandemicznej. O formie dostarczenia nagrody decyduje organizator.

4. Postanowienia końcowe

1. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu.