„I MASZ TO POD KONTROLĄ”   - poradnik psychologiczny dla starszych dzieci i młodzieży

Poradnik, jest dedykowany do czytelników w wieku od 9 do 11 lat. Książką pomoże też rodzicom zrozumieć zachowanie swoich dzieci i odkryć to, co na pierwszy rzut oka może być niewidoczne.

"I masz to pod kontrolą" powinno trafić do każdego, kto chciałby poznać, umieć nazwać i radzić sobie z emocjami, które siedzą w każdym z nas. Książka porusza problem stresu, lęków, depresji, poszukiwania własnej tożsamości, a także tematykę dojrzewania, uczuć, seksu, czy zagrożeń płynących z internetu. Czyli wszystkiego, co dzieje się z młodym człowiekiem, gdy dorasta i chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na swój temat.

Autorka książki, Anna Williamson, zwraca się wprost do czytelnika, tłumaczy czym jest strach i lęk oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić. Czytelnik dowiaduje się, że wszystko, co dzieje się w jego wnętrzu jest normalne i da się oswoić, ale jednocześnie zwraca uwagę na to, kiedy młody człowiek powinien poprosić o pomoc i gdzie ją znaleźć.

Pozycja ta napisana jest prostym językiem, wszystko wyjaśnione jest naprawdę w przystępny sposób. Zadbano też o ciekawą i odpowiednią do wieku oprawę graficzną.

Książkę polecamy też rodzicom, którzy już zapewne nie pamiętają, jak wchodzili w wiek dojrzewania i co wtedy przeżywali. Dzięki poradnikowi przekonają się też, że współcześnie na dzieci czyha o wiele więcej niebezpieczeństw dla ich zdrowia psychicznego niż było to 20-30 lat temu. Również czas pandemii sprawił, że dzieci, które już rozumieją sytuację mogą się bać, mieć pytania i wątpliwości względem tego, co się z nimi dzieje. Warto zatem podsunąć książkę swojemu dziecku, gdy uznamy, że to dobry moment, a nawet wspólnie omawiać poruszane w niej tematy.

Polecamy, Wasze biblioteczki J