• poniedziałek - 8.00 - 14.00
  • środa - 8.00 - 14.00
  • czwartek - 10.00 - 16.00
  • piątek - 8.00 - 14.00

Myśl przewodnia naszej biblioteki:
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Zasady korzystania z biblioteki w roku szkolnym 2021/2022 przez uczniów

1. Uczeń korzysta z zasobów biblioteki w godzinach wskazanych przez nauczyciela bibliotekarza.

1. Uczeń wchodzi na teren biblioteki w maseczce.
  2. Uczniowie zobowiązani są  zachować odstęp 1,5 m od następnego wypożyczającego.
  3. Książki oddawane uczeń odkłada do przygotowanego kartonu (pojemnika) zaopatrzonego w datę zwrotu. Książki po 48-godzinnej kwarantannie wracają do obiegu.
  4. Informacja o zasobach biblioteki będzie dostępna online i uczeń będzie mógł zamawiać książki przez program MOL NET +. O terminie uruchomienia katalogu online powiadomimy na stronie szkoły.

Zabrakło lektury w bibliotece szkolnej? Pełny jej tekst znajdziesz na stronach:

www.wolnelektury.pl
www.polona.pl
www.polonista.w.interia.pl
www.republika.pl/j_uhma/teksty.html.

Wydarzenia, konkursy
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Ta sentencja  Noblistki Wisławy Szymborskiej przyświeca naszej bibliotece szkolnej. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z zasobów księgozbioru bibliotecznego. Znajdują się  tu książki dla wszystkich. Obok, tak popularnej w tej chwili literatury fantasy, posiadamy  mnóstwo świetnych książek przygodowych, dobrą literaturę obyczajową, ciekawą publicystykę i sporo literatury popularnonaukowej. Młodzież może poznać też te  najnowsze hity książkowe  i możliwe jest to dzięki  hojności Rady Rodziców oraz finansów szkoły.
Nasza biblioteka jest też centrum kultury, w którym można podziwiać różne prace plastyczne, fotograficzne, gdyż eksponowane są dzieła naszych uczniów. Każdy twórca ma możliwość  zaprezentowania  swoich  prac. Obecnie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Kompozycja w drewnianej ramie”.
Zapraszamy !!!

Informacje ogólne
Biblioteka szkolna służy uczniom, nauczycielom, innym pracownikom szkoły oraz  udostępnia swe zbiory absolwentom i rodzicom uczniów.  Obok głównej funkcji - gromadzenia, opracowywania, udostępniania zbiorów i wszechstronnej informacji - biblioteka organizuje konkursy i wystawy tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Współuczestniczy w organizowaniu wszelkich imprez kulturalnych w szkole. Biblioteka posiada stały dostęp do Internetu - 4 stanowiska komputerowe dla uczniów i katalog elektroniczny zbiorów.