Pierwsza mobilność uczniowska w ramach nowego projektu Erasmus+
 „Climate without Borders; The key to achieving a clean and healthy environment - CLIMATE WARRIORS” (“Wojownicy ze zmianami klimatycznymi”).

W dniach 18-22 marca uczennice klasy Ib XXIV Liceum Ogólnokszałcącego im. Stefana Banacha reprezentowały nas  w pierwszej mobilności uczniowskiej w ramach projektu „Climate without Borders; The key to achieving a clean and healthy environment - CLIMATE WARRIORS”

Mobilność tę zorganizował grecki partner: 1st Geniko Lykeio Amaliadas.
Podczas pięciu dni warsztatów, wykładów i wyjść omawiano tematy związane m.in. ze zmianami klimatycznymi i ich konsekwencjami.
Młodzież dzieliła się swoimi działaniami proekologicznymi. Odwiedziła wydział Muzeum Botaniczne na Wydziale Botaniki i Ekologii na Uniwersytecie w Patrze.
Spacerowała po najbardziej wysuniętym na południe, tym samym niestety najbardziej zagrożonym lesie dębowym - mitycznym Lesie Centaurów.

Małgosia, Julka i Kinga dzielnie podejmowały wyzwania stawiane przez organizatorów oraz studentów i wykładowców Uniwersytetu z Salamanki.

pliki do pobrania