W dniach  27.12-3.12.2022 r. nauczyciele wzięli udział w mobilności do Pragi w ramach projektu "Call to Rewild". Spotkanie miało charakter organizacyjny, szczegółowo omówiono obowiązki każdej szkoły, odbyło się głosowanie i ustalono logo projektu.  Uczestnicy mobilności wzieli udział w seminariach i wycieczkach z przewodnikiem związanych z tematyką programu.

• Spotkanie i dyskusja z Prezydentem i Radcą ds. środowiska w Urzędzie Miasta Pragi na temat „Polityka ochrony dzikiej przyrody Pragi, studium przypadku programu wdrożeniowego”.
  • Seminarium na temat dzikiej przyrody w Pradze prowadzone przez biologa dr. Ondfej Sedlacek z Wydziału Nauk Pozytywnych Uniwersytetu Karola (autor książki i współtwórca filmu Planeta Praga). Analiza w terenie w wybranym obszarze z dr hab. Sedlacek. Przygotowanie programu.
  • Seminarium z architektami z IPR Praga (Praski Instytut Planowania i Rozwoju) na temat „Zaangażowania nastolatków w programy urbanistyczne i szkolenia w zakresie zarządzania projektami”.
  • Dyskusja i warsztaty z architekt Kasparową z IPR Praga (Instytut Planowania i Rozwoju Praga) oraz z dyrektorem wydziału ochrony przyrody miasta Praga na temat programów planowania przestrzennego z naciskiem na dziką przyrodę.
  • Warsztaty terenowe na wyspie Rohan z architektem Kasparową (Projekt: Transformacja wyspy Rohan)