Drodzy Rodzice!

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnym czasie, wymagającym od każdego z nas zmian w codziennym życiu.

Wszyscy jesteśmy przeciążeni i zmęczeni psychicznie.

Rodzice, szczególnie najmłodszych, każdego dnia muszą ponosić trudy domowego nauczania swoich dzieci.

Jest jednak coś wspaniałego, co odkrywamy na co dzień. Odkrywamy naszych uczniów na nowo, ich dojrzałość, empatię, mądrość. Tworzą się nowe, pozytywne relacje między nami: Uczniami, Rodzicami i Nauczycielami.

Oby przetrwały jak najdłużej. Dziękujemy Państwu, bo jesteście dla nas wsparciem, oferujecie konkretną pomoc i wykazujecie wielkie zrozumienie. Codziennie utwierdzamy się w przekonaniu, jak bardzo jesteście dla nas ważni.

Po pierwszych dwóch tygodniach, przeprowadziliśmy ankietę wśród rodziców, uczniów klas starszych i nauczycieli. Po wnikliwym przeanalizowaniu informacji i po uwzględnieniu postulatów rodziców, które zostały nam przekazane, podjęliśmy na radzie pedagogicznej decyzję o jak najmniejszym obciążaniu naszych uczniów zadaniami indywidualnymi, które mają wykonywać bez pomocy i wyjaśnień nauczyciela.

Nie chcemy, aby uczniowie zmuszeni byli do samodzielnego przerabiania lekcji i nie chcemy, aby godzinami przesiadywali przed komputerem. Zdajemy sobie sprawę, że, niektórzy rodzice pozostają w domu i mogą pomóc uczniom, inni pracują i po powrocie do domu nie maja już po prostu siły na pomoc dzieciom w nauce. Dochodzą też różnice w dostępie do sprzętu i dobrej jakości internetu. Zdajemy sobie sprawę, że w tej sytuacji nie ma złotego środka.

Dlatego też do 8 kwietnia pracujemy z uczniami, ale nie obciążamy ich pracą za bardzo. Oczywiście inne szkoły przyjmują inną strategię. Trudno oceniać teraz, czy lepszą, czy gorszą.

Decyzje co do dalszej pracy po przerwie świątecznej, podejmiemy po podjęciu kolejnych decyzji przez MEN i poinformujemy Państwa bezpośrednio po Świętach.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie sytuacji.

Dziękujemy Uczniom za aktywność w nauce zdalnej.

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy pragniemy życzyć Państwu, aby radość i pogoda ducha nie opuszczały Was przez cały rok. Patrzmy z ufnością w przyszłość.

Z wyrazami szacunku, życzymy zdrowia

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi

ZSO Nr 2 w Gdańsku

Zapraszamy na film!