Zaproszenie do udziału w konkursie "List do Taty"

Senator Bogdan Borusewicz zaprasza uczniów klas 4 i 5 szkoły podstawowej do udziału w konkursie "List do Taty". Szczegółowe informację znajdują się w załączonych plikach.

Szósta edycja konkursu „List do Taty”

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Zespołem Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego zapraszają do udziału w szóstej edycji konkursu „List do Taty”, podejmującego zagadnienia związane z rolą ojca w życiu dziecka. Honorowy patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy w formie listu do ojca na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata? Konkurs będzie przeprowadzony w szkołach w czerwcu 2021 r. Etap okręgowy konkursu organizują poszczególne biura senatorskie. Zgłoszenia szkół podstawowych zainteresowanych udziałem w konkursie należy przesyłać pocztą elektroniczną do właściwych biur senatorskich w terminie do dnia 28 maja 2021 r. (zgłoszenie powinno zawierać nazwę, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko dyrektora).

Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie w październiku 2021 r. lub w innym terminie uwzględniającym aktualną sytuacji epidemiologiczną w kraju.

Załącznik:

Regulamin konkursu „List do taty” (docx 199KB)

Zaproszenie na Pomorski Hackathon dla uczniów Szkół Średnich

do udziału w I edycji Pomorskiego Hackathonu dla Uczniów Szkół Średnich

YOUNG SMART

Szanowni Nauczyciele i Uczniowie szkół średnich województwa pomorskiego,

Serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji Pomorskiego Hackathonu dla Uczniów Szkół Średnich, wydarzenia organizowanego przez

17 Liceum Ogólnokształcące w Gdyni Microsoft Showcase School oraz Polsko- Japońską Akademię Technik Komputerowych, objętego Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdyni.

Pomorski Hackathon dla Uczniów Szkół Średnich odbywa się przy wsparciu technologicznym i mentoringowym firm Microsoft, Intel oraz Skriware i polega na tworzeniu przez uczniów cyfrowych rozwiązań w trzech obszarach: Miasto Przyszłości, Well-being  oraz Sport.

Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 11-12 czerwca 2021r. na platformie MS Teams.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Wszelkie informacje dotyczące Hackathonu znajdą Państwo w regulaminie, zgłoszenia oraz kontakt na stronie internetowej

YOUNG SMART (17logdynia.pl)

I. Edycja konkursu fotograficznego w Instytucie Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku

zapraszamy Uczniów wszystkich klas średnich do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym. Jego głównym celem jest rozbudzenie wśród Uczestników wiedzy z zakresu struktury i organizacji wymiaru sprawiedliwości, obejmującej w szczególności sądy rejonowe i okręgowe, które swe siedziby mają zazwyczaj w miastach, z których pochodzą nasi przyszli Kandydaci na studia prawnicze i administracyjne oraz Studenci IPiA.

Tematyka konkursu: Siedziby sądów w Polsce w fotograficznym kadrze uczniów szkół średnich i studentów Instytutu Prawa i Administracji

Termin przesłania fotografii konkursowych: 16 czerwca 2021 r.

Adres mailowy do przesyłania fotografii: mikolaj.tarkowski@apsl.edu.pl