6 października dbył się wojewódzki finał XI Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii" dla uczniów szkól podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2023/2024. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa, a tytuł LAUREATA otrzymali:

Wojciech Jasiewicz z 6a, Pola Popławska z 7b, Gabriela Bobrowska z 7c, Oskar Zenderowski 7b i Pola Dworak z 8a.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w Gdyni 16 listopada 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Odziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni ul. Wolności 22b o godz. 11.30.

Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom Ortografii!!

Ponadto nasza szkoła została uznana za NAJAKTYWNIEJSZĄ SZKOŁĘ województwa pomorskiego uczestniczącą w XI edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii" 2023 i otrzymaliśmy zestaw książek na rzecz szkolnej biblioteki. Książki już są w bibliotece! Jedna z nich zawiera autograf... Michała Rusinka. Która? Trzeba odwiedzić bibliotekę i sprawdzić.