Zapraszamy uczniów SP33 i XXIV LO do wzięcia udziału w konkursach informatycznych:

1. XVIII Konkurs Informatyczny Bóbr 2023 (SP i LO) https://www.bobr.edu.pl/

2. V edycja 2023/2024 konkursu matematyczno-informatycznego dla uczniów klas 4-8 SP InstaLogik https://instalogik.pl/

Harmonogram XVIII Konkursu Informatycznego Bóbr 2023

Harmonogram szczegółowy (Konkurs Bóbr 2023):

14 listopada 12:00-13:00 Senior szkoły ponadpodstawowe
15 listopada 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII
16 listopada 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI
17 listopada 12:00-13:00 Skrzat klasy I-III

Uczniowie danej szkoły, którzy będą brali udział w Konkursie, muszą założyć konta typu Uczeń na platformie www.dzwonek.pl, a następnie dodać je do szkoły. Aby to zrobić, należy przejść do zakładki Moja szkoła i wybrać przycisk Dołącz do szkoły, a następnie:

1. jeżeli administrator Konkursu w szkole udostępnił kod, należy wpisać go w polu Kod i wybrać przycisk Dołącz;
  2. jeżeli kod nie został przydzielony, należy znaleźć szkołę w bazie, dołączyć do niej i poczekać na akceptację administratora Konkursu w szkole. Uwaga: Uczeń już zarejestrowany na platformie Dzwonel.pl nie powinien rejestrować się ponownie.

Nowych uczestników konkursu zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z archiwalnymi zadaniami – jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do udziału!

Zgłoszenia do 13 listopada 2023 r., nauczyciel informatyki Beata Ćwiklińska, Agnieszka Wiśniewska (sala 209, 211)

Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Rejestracji w konkursie może dokonać rodzic samodzielnie lub nauczyciel.

Informacja o rejestracji uczestnika dla rodziców

Regulamin V edycji konkursu InstaLogik 2023/2024

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Organizacja konkursu

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

• Etap 1, termin 2 października - 30 października 2023, godz. 20:00
  • Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Sesja próbna przed 2 etapem, termin 30 listopada 2023, godz. 17:00 – 18:00
  • Etap 2, termin 9 grudnia 2023, godz. 10:00 – 11:30
  • Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Etap 3, termin 9 marca 2024, godz. 10:00 – 11:30

Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele informatyki (sala 209, 211) 2 października - 25 października

Ale mózgi!

Konkurs matematyczno - informatyczny dla uczniów szkół podstawowych klas 5-8.

Konkurs jest podzielony na 3 etapy.

• Etap 1. (szkolny) odbędzie się w tygodniu 23-27.10.2023 w zgłoszonych szkołach. Będzie polegał na rozwiązaniu 20 zadań matematycznych i logicznych w ciągu 40 minut.

Co robi uczeń, aby wziąć udział w konkursie?

• drukuje i wypełnia formularz zgłoszeniowy ucznia, na którym rodzic/opiekun wyraża zgodę na udział w konkursie,

• formularz zgłoszeniowy ucznia zostaje przekazany nauczycielowi (w przypadku pisania testu w szkole) do 6 października

• Uczniowie zakwalifikowani do 2 etapu otrzymują dostęp do dedykowanych materiałów do nauki programowania w języku Python na innowacyjnej platformie www.codeforia.com. Regularna praca z ich użyciem pozwoli dobrze przygotować się do 2 etapu.

• Etap 2. będzie polegał na rozwiązaniu 10 zadań programistycznych z użyciem języka Python. Zadania będą dostępne do rozwiązywania online przez 7 dni.

• Uczniowie zakwalifikowani do finału otrzymają książkę "Zaprzyjaźnij się z algorytmami”. Z jej pomocą będą mogli poznać podstawowe metody projektowania algorytmów, które wykorzystają na finale.

• Etap 3. (finał) będzie polegał na rozwiązaniu 5 zadań algorytmicznych w trakcie 3 godzinnej sesji online. Finał odbędzie się 18 maja 2024.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele informatyki (sala 209, 211) do 4 października

Serdecznie zapraszamy do udziału! Zobacz jak wziąć udział w konkursie.