Pierwsza mobilność w ramach nowego projektu Erasmus+
 „Climate without Borders; The key to achieving a clean and healthy environment - CLIMATE WARRIORS” (“Wojownicy ze zmianami klimatycznymi”).

W dniach 11-15 grudnia nasze nauczycielki p.Katarzyna Żakowska i p.Katarzyna Hilbrycht
miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu rozpoczynającym nowy projekt Erasmus+
Mobilność tę zorganizował hiszpański partner: Uniwersytet w Salamance (jeden z najstarszych i najważniejszych uniwersytetów na świecie).
Podczas trzech dni warsztatów i wykładów związanych m.in. ze zmianami klimatycznymi,
ustalono również podział obowiązków w projekcie oraz terminy kolejnych spotkań.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat wpływu globalnego ocieplenia na środowisko i społeczeństwo. W ramach projektu będą miały miejsce liczne działania m.in. wycieczki rowerowe, sadzenie drzew i spacery przyrodnicze.
Szkoły z Niemiec, Hiszpanii, Grecji, Turcji oraz nasza będą promować postawy, które mają na celu przeciwdziałać zmianom klimatu.

Nastąpi rozwój kompetencji obywatelskich oraz postaw proekologicznych.
Uczestnikami działań wewnątrzszkolnych oraz mobilności do w/w krajów będą zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Więcej informacji w zakładce ERASMUS+ oraz na tablicy przy sali 213.